دسته‌ها

آموزش پوکر سون استاد 7Card Stud
دوره آموزش پایه‌ای پوکرقوانین بازی پوکر

آموزش پوکر سون کارد استاد (Seven Card Stud)

سون کارد استاد (Seven Card Stud) فرمی کلاسیک از پوکر است که ممکن است سال‌ها طول بکشد تا در آن به معنای واقعی حرفه‌ای شوید. در این فرم هر بازیکن ۷ کارت دریافت می‌کند و با استفاده از آن‌ها بهترین دست ۵کارته خود را می‌سازد و دست قویتر برنده پات خواهد بود. قدرت دست‌ها در این بازی مشابه با نولیمیت هولدم است.

اما برخلاف تگزاس هولدم و اوماها این بازی معمولا ساختار شرطبندی فیکسد-لیمیت دارد و بت‌ها نمی‌توانند از محدوده خاصی بالاتر بروند. به طور مثال در میزی با لیمیت ۴$/۲$ در پری-فلاپ و فلاپ بازیکنان می‌توانند ۲$ شرطبندی کنند و در ترن و ریور مبلغ به ۴$ می‌رسد.

آموزش پوکر سون کارد استاد (Seven Card Stud)

آنته

قبل ازینکه بازی شروع شود تمام بازیکنان مبلغ کمی را با عنوان آنته درون پات قرار می‌دهند (اندازه آن بستگی به استیک میز دارد). این هزینه برای جریان پیدا کردن بازی گرفته می‌شود. به طور مثال در بازی ۲$/۱$ مبلغ ۰٫۱۵$ آنته داریم.

دور سوم (Third Street)

هر بازیکن در ابتدا ۳ کارت دریافت می‌کند، دو کارت مخفی و یک کارت نمایان. بازیکنی که کوچکترین کارت نمایان را داشته باشد به عنوان برینگ-این (bring-in) شناخته می‌شود و مجبور است که بازی را شروع کند. این شخص باید مبلغ کمی را وارد بازی کند (اندازه دقیق آن بستگی به میز دارد)، یا اینکه به جای اینکار به اندازه بت کوچک شرطبندی کند. این دور بازی به طور ساعتگرد تا زمانی که شرطبندی به پایان برسد ادامه پیدا می‌کند.

آموزش پوکر سون کارد استاد 7Card Stud

دور چهارم (Fourth Street)

همه بازیکنان یک کارت نمایان دریافت می‌کنند. اولین شخصی که به بازی می‌پردازد کسی است که کارت‌های نمایان او ارزش بیشتری داشته باشد. به طور مثال اگر بازیکنی پیر آس نداشته باشد، پیر کینگ بازی را شروع خواهد کرد. این بازیکن می‌تواند چک دهد یا به اندازه کمترین مبلغ بت کند (به طور مثال بت کوچک در بازی ۴$/۲$ مبلغ ۲$ می‌باشد). می‌توانید قوانین تکمیلی پوکر سون کارد استاد را در انتهای این آموزش پوکر مشاهده فرمایید.

یک دور دیگر شرطبندی انجام خواهد شد.

دور پنجم (Fifth Street)

هر بازیکن یک کارت نمایان دیگر دریافت می‌کند که به آن کارت پنجم، دور پنجم یا Fifth Street می‌گویند. دوباره بازیکنی که کارت‌های نمایان قوی‌تری داشته باشد بازی را شروع خواهد کرد. شرطبندی انجام می‌شود.

همچنین دقت کنید که با شروع دور پنجم تمام بت‌ها به اندازه بیشتر خود می‌رسند (به طور مثال در بازی ۴$/۲$ مبلغ بت ۴$ است).

دور ششم (Sixth Street)

هر بازیکن یک کارت نمایان دیگر دریافت می‌کند. شخصی که کارت‌های نمایان قوی‌تری دارد بازی را شروع می‌کند. یک دور دیگر نیز شرطبندی انجام می‌شود.

مطلب پیشنهادی: آموزش پوکر اوماها های-لو (Hi-Lo)

آموزش پوکر سون استاد 7Card Stud

دور هفتم یا ریور (Seventh Street)

هر بازیکن آخرین کارت خود را دریافت می‌کند، دقت کنید این کارت مخفی است و صرفا دارنده آن می‌تواند آن را مشاهده کند. شخصی که کارت‌های نمایان قوی‌تری دارد بازی را شروع می‌کند. آخرین دور شرطبندی نیز انجام می‌شود و اگر بیشتر از یک بازیکن در بازی باقی مانده بود به شوداون خواهیم رسید.

شوداون

هنگامی که آخرین دور شرطبندی کامل شد و بیشتر از یک نفر در بازی باقی مانده بود، آخرین نفری که بت یا ریز کرده است در ابتدا دست خود را نشان می‌دهد یا شو (Show) می‌کند. اگر در دور آخر شرطبندی بت وجود نداشت، بازیکنی که شماره صندلی او کمتر است در ابتدا کارت خود را نشان می‌دهد (Seat 2, Seat 1 و … ). پس از آن نیز نفرات بعدی به ترتیب کارت‌های خود را نشان می‌دهند.

بازیکنی که بهترین دست از قوانین پوکر را تشکیل داده است برنده پات خواهد شد. اگر افراد دست‌های یکسانی داشته باشند، پات به صورت مساوی بین آن‌ها تقسیم خواهد شد، به این عمل چاپ شدن یا اسپلیت شدن نیز گفته می‌شود.

بعد از اینکه پات به برنده تعلق گرفت، دست بعدی آغاز خواهد شد.

آپشن‌های شرطبندی بازیکنان

در پوکر سون کارد استاد هر بازیکن آپشن‌های چک، بت، کال یا ریز را دارد. اینکه دقیقا چه آپشنی برای او قابل استفاده است بستگی به بازی نفرات قبلی دارد. اگر هیچ بازیکنی بت نکرده بود شخص می‌تواند چک دهد (از شرطبندی خودداری کند اما به بازی ادامه دهد) یا بت کند. اگر شخصی بت کرد بازیکنان بعدی می‌توانند فولد، کال یا ریز کنند. کال کردن به معنی تطابق دادن مبلغ با میزان شرطبندی نفر قبلی است. ریز دادن نیز افزایش با مبلغی بیشتر از نفر قبل است. بت‌ها و ریزها در بازی‌های لیمیت از ساختار از پیش‌تعیین‌شده‌ای پیروی می‌کنند.

آموزش پوکر Seven Card Stud

قوانین پوکر سون کارد استاد – بخش تکمیلی

  • در هنگام تشخیص اینکه چه بازیکنی برینگ-این (bring-in) است و اول بازی را شروع می‌کند، اگر ارزش کارت‌ها برابر بود خال آن‌ها نتیجه را مشخص خواهد کرد. خال‌ها بر اساس حروف الفبای انگلیسی هستند، گشنیز (Clubs)، خشت (Diamonds)، دل (Hearts) و قوی‌ترین آن‌ها پیک (Spades). بنابراین اگر یک بازیکن ♣۲ و یک بازیکن ♠۲ داشت، فردی که ♣۲ دارد بازی را شروع خواهد کرد و برینگ-این می‌باشد. دقت کنید که خال کارت‌ها در شوداون هیچ تاثیری ندارند.
  • اگر بازیکن برینگ-این در شروع دست توسط آنته‌ها آل-این شود یا نتواند مبلغ برینگ-این را وارد بازی کند، برینگ-این بدون توجه به کارت‌ها به صورت ساعتگرد به نفر بعدی او انتقال می‌یابد.
  • در دور چهارم اگر بازیکنی پیر داشته باشد، می‌تواند به صورت دلخواه ریز دهد و دو برابر بت کوچک شرطبندی کند (به طور مثال ۴$ در بازی ۴$/۲$). اگر کسی از «بت بزرگ» برای شرطبندی در دور چهارم استفاده کند، ساختار آن تغییر کرده و دیگر بازیکنان نیز باید مطابق با بت بزرگ به بازی ادامه دهند.
  • به این دلیل که بازی‌های استاد ۸نفره بازی می‌شود و هر بازیکن ۷ کارت دریافت می‌کند، از آنجایی که دک ۵۲ کارت دارد ممکن است در شرایط نادری کارت کافی برای پخش شدن وجود نداشته باشد. در این شرایط نادر یک کارت به عنوان کارت مشترک به صورت نمایان روی میز قرار می‌گیرد که توسط تمام بازیکنان قابل استفاده است.

انواع دیگر استاد (Stud)

علاوه بر این نوع سون کارد استاد، نوع دیگری از آن با عنوان های-لو (Hi/Lo یا Stud8) نیز وجود دارد. در این نوع از پوکر پات می‌تواند دو برنده داشته باشد که برنده پات های (High) کسی است که بهترین دست را دارد و برنده پات لو (Low) کسی است که ضعیف‌ترین دست را دارا می‌باشد.

امیدواریم که از این آموزش پوکر لذت برده باشید، با آرزوی موفقیت.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید