دسته‌ها

دست‌های متوسط پوکر
پات لیمیت اوماها (PLO)

آموزش پوکر اوماها – فلاپ استریت

در قسمت قبلی آموزش پوکر اوماها به بررسی فری-رول پرداختیم، در این قسمت به بحث در مورد استراتژی‌های موثر هنگامی که روی فلاپ استریت می‌شوید خواهیم پرداخت.

یکی از آرزوهای بازیکنان تگزاس هولدم این است که فلاپ استریت شوند و با آن تمام استک کسانی که تاپ پیر یا اُورپیر هستند را بگیرند، اما در پات-لیمیت اوماها قضیه متفاوت است، تا زمانی که مبلغ پات سنگین نباشد و بازیکنان احتمال برد نداشته باشند هیچ تضمینی وجود ندارد که استک خود را وارد بازی کنند، در برخی موارد هم با اینکه استریت ناتس هستید ممکن است احتمال برد شما کمتر باشد. استریت یکی از دست‌های ناتسی است که به وفور روی فلاپ به وجود می‌آید، اما احتمال اینکه تا ریور ناتس باقی بماند بسیار کم است.

آموزش پوکر اوماها – فلاپ استریت

بیایید به فاکتورهای مرتبط با استریت روی فلاپ نگاهی بیاندازیم.

آموزش پوکر اوماها فلاپ استریت

استریت غیرناتس

اگر روی فلاپ استریت غیرناتس و هیچ دراوی ندارید، در صورتی که بازیکنان زیادی در پات باشند، کارتتان احتمال برد بسیار کمی دارد. ست‌ها یا فلاش‌دراوها در برابر استریت ناتس همچنان احتمال برد دارند، در حالی که شما به هیچ روشی نمی‌توانید برنده پات شوید.

وقتی می‌خواهید چیپ‌های خود را با استریت غیرناتس وارد بازی کنید بسیار محتاط باشید، مخصوصا اگر فلاپ دراوهای بسیار زیادی ایجاد کرده و مبلغ پات کم است.

فری-رول

استریت شدن دو بازیکن به صورت همزمان روی فلاپ نیز در پات-لیمیت اوماها رایج است. اگر هیچکدام از آن‌ها دراو دیگری نداشته باشند، تنها راه بردن پات این است که وقتی کارت ترسناکی روی میز قرار گرفت بلوف بزنند.

فری-رول کردن حریف به این معنی است که احتمال باخت شما صفر است، اما دستتان به شما این امکان را می‌دهد که در ترن یا ریور برنده پات شوید (فلاش-دراو، ست و… باشید). در چنین مواقعی سعی کنید کل پول خود را وارد پات کنید. بدون داشتن فری-رول تا زمانی که سبک بازی حریف را درک نکرده‌اید و مطمئن نیستید که با دست‌های ضعیف‌تر به شما پول می‌دهد یا به دنبال دراو می‌رود، با احتیاط عمل کنید چرا که احتمال برد در این حالت بسیار کمتر است.

آموزش پوکر اوماها فلاپ استریت

فلاپ‌های مختلف

استریت ناتس را در فلاپ‌های زیر تصور کنید:

۱- J-T-7

۲- J-9-7

۳- T-9-7

۴- J-8-7

۵- T-8-7

۶- ۹-۸-۷

اختلافی بین آن‌ها مشاهده می‌کنید؟ در فلاپ‌های ۱ تا ۳ احتمال به وجود آمدن استریت قوی‌تر بالا است (روی فلاپ ۱ فرض کنید شخصی KQ89 دارد)، اما در سه مورد آخر شخص برای به وجود آوردن استریت بالاتر نیاز به گات-شات دارد. منظور این است که در صورت استریت ناتس بودن احتمال برد شما روی سه مورد اول چندان خوب نیست، باید امیدوار باشید تا کارت‌های زیر ۷ بخورند تا ناتس بمانید. حریف شما ممکن است هرکارت استریت (۱۳ کارت اوت و بالاتر) باشد و با داشتن استریت مشابه در برابر او فری-رول شوید. در هر دو حالت احتمال برد شما بدون داشتن دراو کمتر از ۵۰٪ است.

آموزش پوکر اوماها

مطلب پیشنهادی: آموزش پوکر اوماها – اصول پایه پری-فلاپ

پات‌های چند نفره

ممکن است با استریت ناتس خود در یک پات چند نفره در شرایط بسیار سختی قرار بگیرید. اگر شخصی استریت مشابه داشته باشد و شخص دیگری فلاش‌دراو باشد، در صورتی که فلاش باز نشود فقط برنده نصف پات خواهید شد. همچنین فلاش-دراو احتمال برد خوبی در برابر شما دارد چرا که معمولا یک سوم مواقع فلاش روی زمین قرار می‌گیرد. با داشتن ساپورت‌های دیگر مثل ست یا استریت-دراو بالاتر احتمال برد آن‌ها می‌تواند تا ۷۰٪  افزایش یابد. حتی شخصی که دوپیر و فلاش-دراو است نیز در برابر استریت برتری دارد، هنگامی که در برابر دو بازیکن هستید آن‌ها ممکن است استریت مشابه، ست، فلاش-دراو یا استریت-دراو بالاتر باشند. وقتی روی فلاپ J-T-7 استریت می‌شوید، باید ترن و ریور کارت بی‌ربط بخورد و تنها ۱۱٪ احتمال دارد تا شوداون ناتس باقی بمانید، حتی گاهی اوقات ممکن است پات چاپ شود.

چگونه از درگیر کردن پول خود با چنین احتمال برد کمی جلوگیری کنیم؟ اگر مبلغ پات نسبت به استک‌ها زیاد است، معمولا اگر بازی تا شما چک شد باید به آرامی بت کنید، دراوهای ضعیف را مجبور به کال کردن کنید، همچنین اگر با بت مواجه شدید بهتر است جاست-کال کنید. اگر کارت ترن بی‌ربط بود، احتمال برد بیشتری در برابر دراوها خواهید داشت و تنها ریور می‌تواند دست آن‌ها را کامل کند. اسلو-پلی با چنین دستی می‌تواند حریف را مجبور به ادامه بازی کند و همچنین باعث می‌شود که او نتواند دست شما را بخواند و با کارت ضعیف‌تر به شما پول بدهد.

آموزش پوکر اوماها

در مواجهه با ریز از طرف بازیکنان تایت و سالید بهتر است استریت ضعیف خود را فولد دهید.

گاهی اوقات پات ممکن است بسیار سنگین باشد و نتوانید فولد دهید، و گاهی اوقات بازیکنان با دراوها و استریت‌های ضعیف اُور-پلی (بت کردن و ری-ریز غیرمعقول) می‌کنند، سعی کنید با توجه به شرایط بازی بهترین تصمیم را بگیرید و اگر شرایط مناسب نبود فولد دهید و منتظر دست‌های بهتری بمانید.

بازی پیشرفته

اگر بازیکن خوب و تهاجمی‌ای باشید نیازی به فری-رول ندارید. اگر بتوانید حریف را به خوبی بشناسید و مطمئن باشید که هیچ دراوی در کنار استریت او وجود ندارد، می‌توانید با بسیاری از دراوها او را دنبال کنید و یا هر وقت کارت ترسناکی روی زمین قرار گرفت به او بلوف بزنید. اگر استریت مشابه با او را دارید، بهتر است آرام بازی کنید و هنگامی که دراوهای دیگر کامل شد روی ترن یا ریور وانمود کنید دست قوی‌ای دارید. اگر با استریت مشابه آل-این بزنید شانس دزدیدن پات از حریف را از دست خواهید داد، در نتیجه سعی کنید از بلوف زدن در چنین مواقعی به بهترین شکل استفاده کنید.

بازی با استریت در پات-لیمیت اوماها بسیار سخت است، بازیکنان بی‌تجربه و کم‌تجربه در چنین مواقعی اشتباهات زیادی متحمل می‌شوند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به سود خوبی برسید. به کارت‌های روی زمین نگاه کنید، طیف کارت‌هایی که حریف ممکن است با استفاده از آن‌ها بت کرده باشد را در نظر بگیرید و شرایط خود را ارزیابی کنید. در هنگامی که استریت زمین باز است با داشتن اطلاعات نسبت به دستی که حریف ممکن است داشته باشد می‌توانید بهترین تصمیم‌گیری ممکن را انجام دهید.

امیدواریم از این قسمت آموزش پوکر اوماها لذت برده باشید، با آرزوی موفقیت.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید