دسته‌ها

استراتژی پوکر پراب-بت
پات لیمیت اوماها (PLO)

آموزش پوکر اوماها – ظاهر فلاپ – قسمت اول

در این قسمت از آموزش پوکر اوماها به بررسی انواع فلاپ می‌پردازیم و نحوه بازی درست را متناسب با هر کدام بررسی خواهیم کرد.

در بازی‌های اوماها و هولدم که دارای فلاپ هستند، می‌توانید با استفاده از کارت‌های روی زمین و نحوه بازی حریف تشخیص دهید که قدرت دست او چقدر است. وقتی که طیف کارت‌های او را تشخیص دادید، باید بفهمید که چگونه با دست خود به بهترین شکل بازی کنید و به بیشترین سود برسید، انجام این کار روی زمین‌های مختلف متفاوت است. روی فلاپ Jc 9c 6s تاپ-ست بسیار آسیب‌پذیر است، چرا که دراوهای زیادی در بازی وجود دارد، درنتیجه باید سریع عمل کنید و به قبل از اینکه کارت ترسناکی بخورد به دراوها فشار بیاورید. در فلاپ KKJ فول-هاوس کینگ روی بیشتر ترن و ریورها ناتس باقی می‌ماند، درنتیجه می‌توانید آرام‌تر بازی کنید و اجازه دهید کارت حریف بخورد.

فلاپ‌های خشک

وقتی در مورد فلاپ‌های خشک صحبت می‌کنیم دو مسئله را باید در نظر بگیرید: دستی که در حال حاضر دارید چقدر قوی است، و اینکه چقدر احتمال دارد کارت ترن یا ریور قدرت دستتان را تغییر دهد. خشک‌ترین فلاپ A-A-A محسوب می‌شود، چرا که ترن و ریور قدرت کارت شما را تغییر نمی‌دهند (به جز در حالتی که رویال یا استریت-فلاش شوید). در چنین حالتی هیچ کارت بالاتری نمی‌تواند فول-هاوس بهتری برای بازیکنان به وجود بیاورد و همچنین اگر کاره هستید غیرممکن است به پیرهای پایین‌تر از خود ببازید. زمین A-A-K نیز به همین شکل است، تنها در صورتی باید نگران دست خود باشید که صرفا ست باشید. اگر فلاپ فلاش شده‌اید، احتمال برد شما روی ترن تغییر نمی‌کند مگر اینکه حریف دوپیر یا ست باشد، درنتیجه چنین فلاپی نیز خشک محسوب می‌شود، در بیشتر مواقع تنها زمانی از بازیکنان دیگر عکس‌العمل می‌بینید که آن‌ها نیز فلاش باشند.

آموزش پوکر اوماها ظاهر فلاپ

فلاپ‌های خیس یا دراو

معمولا افراد در پات-لیمیت اوماها علاقه به بازی با کارت‌های سوتد و کانکتور دارند. روی فلاپ‌های خیس احتمال دراو بودن بازیکنان دیگر را در نظر بگیرید، مخصوصا اگر پات چندنفره باشد. رایج‌ترین دراو استریت-دراو است، از گات-شات گرفته (۴ اوت) تا هرکارت استریت‌های قوی (۲۰ اوت). حتی بدون در نظر گرفتن فلاش-دراو، یک ست می‌تواند روی فلاپ در برابر هرکارت استریت با ۲۰ اوت احتمال کمتری برای برد داشته باشد. همچنین اگر استریت-دراو غیرناتس داشته باشید و کارتتان پتانسیل فول-هاوس شدن نیز نداشته باشد، احتمال برد شما می‌تواند در برابر استریت-دراو با ۲۰ اوت بسیار کمتر باشد.

وقتی علاوه بر استریت-دراو، فلاش-دراو نیز وجود دارد – با استریت-دراو خود بسیار با احتیاط عمل کنید. برخی از اوت‌های شما حریف را فلاش می‌کند و حتی اگر کارتتان روی ترن نیز بخورد او همچنان احتمال برد شما را خواهد داشت. هنگامی که دراو بودید با توجه به تعداد اوت‌هایی که دارید، در شرایطی که زمین پیر نبود، معمولا می‌توانید با فلاش-ناتس دراو به بازی ادامه دهید، اما سعی کنید ایمپلاید-آدز را نیز در نظر بگیرید، چرا که برخی بازیکنان حتی با داشتن فلاش‌های ضعیف‌تر نیز ممکن است به شما پول ندهند. فلاش-ناتس‌دراو در پات‌های چند نفره بسیار قوی است، مخصوصا اگر کارت‌های ساپورت دیگری نیز در کنار آن داشته باشید. همچنین در نظر داشته باشید که بازیکنان بد علاقه دارند با دراوهای غیرناتس به بازی ادامه دهد و اغلب وقتی کارتتان بخورد به شما پول بیشتری خواهند داد.

مطلب پیشنهادی: آموزش پوکر اوماها – فلاپ استریت

آموزش پوکر اوماها ظاهر فلاپ

گاهی اوقات بعضی زمین‌های پیر شده می‌توانند هم خیس باشند هم خشک، این شرایط ممکن است چالش‌برانگیز باشد. به طور مثال روی فلاپ A-A-T حتی اگر فول-هاوس ناتس باشید نیز حریف شما می‌تواند ۹ کارت اوت برای شکست دادن شما در ترن یا ریور داشته باشد (AKQJ را در نظر بگیرید). با اینحال با داشتن AT دست‌های کمی وجود دارند که روی فلاپ در برابرتان واکنش نشان دهند و اسلو-پلی کردن نیز اشکالی ندارد. همچنین اگر فول-هاوس پایین باشید (مثل TT روی فلاپ قبل)، کارت‌های زیادی وجود دارد که ممکن است حریف را فول-هاوس بالاتر کند و بهتر است تا زمانی که حس می‌کنید برتری دارید بت کنید. اگر فلاش-دراو نیز روی زمین قرار دارد و حس می‌کنید که وقتی باز شود حریف به شما پول خواهد داد، اما اگر روی فلاپ بت کنید کارت خود را فولد می‌دهد، می‌توانید چک دادن را نیز در نظر بگیرید. به صورت ایده‌آل باید به نحوی بازی کنید که حریف با دراوهای ضعیف به شما پول بدهد، برای این کار نیز باید سبک بازی حریف و تصویر خود روی میز را مد نظر قرار دهید.

آموزش پوکر اوماها – بررسی احتمالات

برای داشتن درک درست از احتمالات برد کارت خود صرفا باید با تمرین و تکرار به این دانش برسید، حفظ کردن آمار و ارقام در این زمینه چندان کاربردی نخواهد بود. گاهی اوقات ممکن است دراوهای شما کاملا نسبت به دراوهای حریف ضعیف‌تر باشند. اگر می‌خواهید کسی باشید که پات‌های سنگین می‌برد باید همواره بدانید که احتمال برد دستتان چقدر است. باید سبک بازی حریف را درک کنید و تشخیص دهید او دراو است یا دست خوبی دارد. چقدر احتمال دارد او با کارت‌های ضعیف به بازی ادامه دهد؟ اگر کارتتان بخورد چقدر احتمال دارد پول بیشتری به شما بدهد؟ وضعیت شما نسبت به طیف کارت‌هایی که حریف ممکن است داشته باشد چگونه است؟ بهترین توصیه در این مورد این است که خودتان با استفاده از مفاهیمی که فراگرفته‌اید به خوبی شرایط را بررسی کنید.

امیدواریم که از این قسمت آموزش پوکر اوماها لذت برده باشید، قسمت دوم این مقاله را در لینک زیر مطالعه کنید:

آموزش پوکر اوماها – ظاهر فلاپ – قسمت دوم

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید