دسته‌ها

بلوف زدن در ریور
پات لیمیت اوماها (PLO)

آموزش پوکر اوماها – ظاهر فلاپ – قسمت دوم

در قسمت اول این عنوان از آموزش پوکر اوماها نگاهی به دو نوع مختلف فلاپ انداختیم، فلاپ خشک و فلاپ دراو. حال چگونه می‌توانید با استفاده از اطلاعاتی که دارید بهتر بازی کنید؟ در زمین‌های خیس یا دراو بازیکنان با بسیاری از دست‌ها وارد بازی می‌شوند، اما در زمین‌های خشک می‌توانید با کارت ناتس خود اسلو-پلی کنید، چرا که کمتر توسط دیگران کال می‌شوید. اندازه بت خود را بر اساس قوی‌ترین دست ممکن تعیین کنید، نه بر اساس دستی که دارید. اینکه بر اساس زمین چه زمانی بت کنید و مبلغ آن چقدر باشد به دو فاکتور کلی بستگی دارد.

ارزیابی طیف کارت‌ها

فرض کنید در برابر یک بازیکن اگرسیو قرار دارید،‌ شخصی که بلوف می‌زند و به راحتی کارت خود را نمی‌ریزد. او پری-فلاپ ریز می‌دهد و شما با K♣J♣T♠۸ کال می‌کنید. او روی فلاپ ♠K♠T♣۷ بت می‌کند. دراوهای زیادی می‌تواند روی این فلاپ به وجود آمده باشد، همچنین احتمال ست بودن نیز تا حدی وجود دارد، اما دست شما برای فولد دادن مناسب نیست، درنتیجه کال می‌کنید. ترن ۶ می‌خورد و او دوباره بت می‌کند. او ممکن است در حال اسلو-پلی با ست خود باشد، چرا که امکان دارد استریت شده باشید. گاهی اوقات نیز او ممکن است استریت باشد، اما هنوز دراوهای زیادی وجود دارد، در نتیجه شما دوباره کال می‌کنید. هنگامی که ریور ۴c می‌خورد او آل-این می‌زند. هیچ دراو دیگری کامل نشد و انتظار ندارید که او با ست خود اینگونه بازی کند، درنتیجه کال می‌کنید و او A♠J♠۹۷ شو می‌کند.

آموزش پوکر اوماها

در دست بعدی یک بازیکن تایت ریز می‌دهد و شما در حالی که پوزیشن دارید با کارت ♠QQ♠J۱۰ ری-ریز می‌کنید. فلاپ ♣AKQ می‌خورد و او چک می‌دهد، شما نصف پات بت می‌کنید. او کال می‌کند، ترن ۸ می‌خورد و بازی به شما می‌رسد. این بار دو-سوم پات ریز می‌دهید و او باز هم کال می‌کند. ریور A می‌خورد و او پات-سایز می‌زند، تصمیم می‌گیرید فولد دهید. نسبت دادن دست مشخص به او سخت است، اما از آن‌جایی که در دو مرحله چک کال کرده است می‌تواند دست‌هایی مثل A-K-J-T یا AK که روی ترن فلاش-دراو شده داشته باشد.

برای درک دست حریف نحوه بازی او را متناسب با کارت‌های روی زمین بررسی کنید. در هر دو دست کارت‌های روی زمین طیف کارت‌های حریف را مشخص می‌کند. در دست اول حریف با دست‌های بسیار زیادی ممکن است روی ریور بت کند، در نتیجه به راحتی می‌توانید کال کنید. در دست دوم نیز فولد دادن بسیار راحت است، چرا که حریف تایت بوده و انتظار ندارد شما در ریور در برابر بت او فولد دهید. با چه دراوی می‌توانست روی فلاپ و ترن کال کند و در ریور بلوف بزند؟ اگر روی فلاپ فلاش-دراو وجود داشت می‌توانستید گاهی اوقات او را بلوف در نظر بگیرید، اما وقتی دراو دیگری وجود ندارد او هیچ دست دیگری به جز فول-هاوس بهتر از شما نمی‌تواند داشته باشد.

آموزش پوکر اوماها دراو

اندازه بت

در بخش دوم این قسمت از آموزش پوکر اوماها به بررسی اندازه بت می‌پردازیم، فرض کنید پری-فلاپ ریز می‌دهید و بیگ-بلایند کال می‌کند. اگر روی فلاپ ♠J♣T♣۷ به شما چک داد و تصمیم گرفتید بت کنید، باید بت سنگینی بدهید. بسیاری از دست‌ها می‌توانند با این فلاپ قوی شوند – استریت، ست و دراوهای ترکیبی. اگر استریت هستید باید سنگین بت کنید تا با دراوهای خود پول بیشتری ببرید، اگر سِت هستید به همان شکل بت می‌کنید تا پات سنگین‌تر شود. اگر دراو دارید نیز بت می‌کنید تا حریف فولد دهد یا اگر کارتتان خورد پول بیشتری ببرید. درنتیجه اگر کارتتان هیچ ارتباطی با فلاپ برقرار نکرد نیز باید به همان اندازه بت کنید، چرا که اگر مبلغ کم باشد حریف به راحتی متوجه بلوف بودن شما خواهد شد.

روی فلاپ K۸♠۳ می‌توانید کمتر بت کنید، حتی یک-سوم پات نیز می‌تواند کافی باشد. بدون وجود دراو دست‌های کمی ممکن است قوی شده باشند و احتمال فولد دادن حریف بسیار بالاتر است. با اینحال بت با مبلغ یک-سوم پات به صورت میانگین ۲۵٪ مواقع باعث می‌شود حریف فولد دهد، بدون در نظر گرفتن احتمال برد، از خود بپرسید حریف با چه کارت‌هایی می‌تواند کال کند؟ اگر روی ترن و ریور نیز به خوبی بازی کنید، برای او بسیار سخت خواهد بود که با پیر شما را کال کند، وقتی دست خوبی دارید می‌توانید از او پول بگیرید و وقتی که ندارید فولد دهید. اگر ست شده‌اید احتمالا می‌خواهید حریف را تشویق به کال کردن کنید و اگر بلوف هستید آپشن این را دارید که پس از کال شدن روی فلاپ تسلیم شوید.

مطلب پیشنهادی: آموزش پوکر اوماها – دراو ضعیف

آموزش پوکر اوماها

این منطق در ترن نیز می‌تواند تعمیم داده شود، اما از آنجایی که دراوها احتمال برد کمتری نسبت به فلاپ دارند می‌توانید بت سبک‌تری بزنید. با اینحال ممکن است دست‌های خوبی نیز در بازی وجود داشته باشند. این موضوع که روی ترن چه مقدار باید بت کنید کاملا به شما بستگی دارد، گاهی اوقات اگر دراوها زیاد شوند نیاز است روی ترن پات-سایز بزنید. اگر ترن دراو شما را کامل کرد، ممکن است اندازه بت کوچک‌تری داشته باشید تا به حریف نشان دهید هنوز نیاز دارید کارتتان بخورد و او را ترغیب به کال کردن کنید.

روی ریور باید اندازه بت-سایز شما کاملا متفاوت با فلاپ و ترن باشد، این موضوع نیز با توجه به خوردن یا نخوردن دراوها صورت می‌گیرد. یک بت سبک می‌تواند به عنوان بلوف موفق عمل کند و نشان‌دهنده یک دست قوی باشد و به حریف این حس را بدهد که می‌خواهید از او پول بیشتری بگیرید، همچنین ریسک بسیار کمتری روی چیپ‌های خود با دست ضعیف می‌کنید و حریف کمتر به کال کردن شما ترغیب می‌شود، در حالی که ممکن بود اگر بت سنگین‌تری می‌کردید تحریک به کال می‌شد.

اگر حس کردید حریف طیف کارت‌های قوی‌تری دارد باید سنگین‌تر بت کنید، چرا که او کارت‌های خود را در برابر بت سبک شما نخواهد ریخت، همچنین زمانی که کارت ناتسی دارید نیز پول بیشتری خواهید گرفت. به همین ترتیب سعی کنید بت‌های ریور خود را بیشتر با برگ‌های ناتس بزنید – بلوف پات سایز نیز ۵۰٪ مواقع کار می‌کند و می‌تواند سودآور باشد.

جمع‌بندی این بخش از آموزش پوکر اوماها

در بیشتر بازی‌ها می‌توانید با استراتژی تایت-اگرسیو و با استفاده از پوزیشن برنده باشید. با اینحال بازیکنان خوبی در پوکر آنلاین وجود دارند و شما باید همواره با آگاهی بالا بازی کنید. بهترین استراتژی را پیش بگیرید و هر روز آن را بهینه کنید. الگوهای شرطبندی بازیکنان دیگر را آنالیز کنید، اصول مناسبی برای بت-سایزهای خود داشته باشید و با قاطعیت به بازی بپردازید. مطمئن باشید موفق خواهید شد!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید