دسته‌ها

آموزش پوکر اوماها ست
پات لیمیت اوماها (PLO)

آموزش پوکر اوماها – ست در برابر دراو

در قسمت قبلی آموزش پوکر اوماها با دراوهای ضعیف آشنا شدید، در این مقاله به بررسی شرایطی می‌پردازیم که روی فلاپ ست می‌شوید و هدف شما بازی بر اساس ست شدن است.

یکی از اشتباهاتی که در پات-لیمیت اوماها مشاهده می‌شود این است که بازیکنان با هر پیری (Pair) وارد بازی می‌شوند و امیدوارند روی فلاپ ست شوند. معمولا این افراد بازیکنانی هستند که به تازگی از تگزاس هولدم به اوماها وارد شده‌اند و فکر می‌کنند اگر روی فلاپ ست شوند (حتی ست پایین) می‌توانند با خیال راحت بازی کنند.

آموزش پوکر اوماها

آموزش پوکر اوماها – شانس برد تاپ-ست در برابر دراو

در پات-لیمیت اوماها قضیه متفاوت است، به دو دلیل:

۱- اگر روی فلاپ ست متوسط یا پایین شوید معمولا نسبت به دراوهای قوی احتمال برد کمتری دارید و اگر حریف ست بالاتر باشد نیز شرایط بسیار سخت‌تر می‌شود.

۲- اگر تاپ-ست باشید و در برابر دراوهای بسیار قوی قرار بگیرید، احتمال بردتان ۵۰٪ و یا حتی کمتر است. اگر در برابر بازیکنان باتجربه قرار داشته باشید معمولا آن‌ها دراو قوی دارند و احتمال ست پایین بودنشان بسیار کم است، آن‌ها با ست ضعیف‌تر استک خود را به شما تقدیم نخواهند کرد.

منظورمان واضح است: در مجموع هدف این است که فلاپ تاپ-ست شوید. همچنین صرفا ست خالی بودن کاربرد چندانی ندارد، دست شما باید پتانسیل‌های دیگری نیز برای برد داشته باشد. به عبارت دیگر باید سعی کنید روی فلاپ ست شوید و علاوه بر آن استریت-دراو یا فلاش-دراو نیز داشته باشید.

در جداول زیر می‌توانید مشاهده کنید که عموما ست در بیشتر حالت‌ها برتری ۵-به-۴ نسبت به استریت-دراو با ۱۳ کارت اوت دارد، به طور مثال ۲۳♠۹♣۹ در برابر ♣KQJ♣۱۰ روی فلاپ ۴♣۸♠۹٫ با این حال استریت-دراو با ۱۳ کارت به همراه فلاش دراو مقدار کمی نسبت به ست برتری دارد. اما هنگامی که ما استریت-دراو، فلاش-دراو یا بکدور-فلاش را به ست خود اضافه می‌کنیم احتمال برد بسیار بالاتر می‌رود.

آموزش پوکر اوماها آدز ست

همچنین باید بدانید که ست به همراه فلاش‌ناتس-دراو در برابر هر دراو دیگری برتری دارد. به طور مثال ♠A۲۹♣۹ روی فلاپ ۴♣۸۹ در برابر کارت J۱۰♣۶♣۷ (استریت دراو با ۲۰ کارت) ۶۳٪ احتمال برد دارد. دلیل اصلی اینکه توصیه می‌شود در اوماها با کارت‌هایی بازی کنید که از جهات مختلف احتمال برد به وجود بیاورند همین موضوع است. البته ♠A۲۹♣۹ یک دست نسبتا قوی محسوب می‌شود و فلاپ‌های کمی وجود دارند که چنین برتری‌ای در برابر کارتی مثل ♠QJ♠۱۰۹ برای آن به وجود بیاورند. به همین دلیل باید سعی کنیم با این چنین کارت‌هایی (سوتد آس همراه با پیر) فلاپ‌ها را با هزینه کمتری ببینیم.

مطلب پیشنهادی: آموزش پوکر اوماها – طبقه‌بندی دست‌های شروع

آموزش پوکر اوماها آدز ست

نکته دیگر: کارت‌هایی که می‌توانند استریت بالا به وجود بیاورند به چند دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول «اینساید-استریت-دراو» نامیده می‌شوند و در چنین حالتی کارت‌های شما بین دو کارت روی زمین قرار می‌گیرد (مثلا KQJx‌ روی فلاپ A-10-X)، دسته دوم برعکس حالت اول هستند (AJ10x روی فلاپ KQx) و دسته سوم ۱۶ کارت اوت دارد (A-K-10-9 روی فلاپ Q-J-x). گاهی اوقات نیز ممکن است ۲۰ کارت اوت داشته باشید مثل (KQ98 روی زمین J-10-x).

آموزش پوکر اوماها آدز ست

در چنین حالت‌هایی که احتمال برد این کارت‌ها معمولا یا با ست خالی برابر است یا مقداری از آن‌ها بیشتر است، در نتیجه برای رسیدن به برد بهتر است در کنار خود کارت‌های ساپورت داشته باشید. تلاش برای ست شدن با AA یا KK روی فلاپ مشکلی ندارد – یا شاید با QQ در پوزیشن دیلر – اما با پیر‌های ضعیف‌تر از JJ و خارج از پوزیشن این تلاش اصلا منطقی به نظر نمی‌رسد (چرا که استریت‌دراوهای زیادی به وجود می‌آورند).

  • نکته: هدف شما نباید این باشد که صرفا روی فلاپ ست شوید، بلکه باید بتوانید به چند طریق احتمال برد ایجاد کنید. آل-این زدن روی فلاپ با ست خالی تفاوتی با قمار کردن ندارد.
  • نکته: هرچه پیر کوچک‌تری داشته باشید، اهمیت کارت‌های دیگرتان بالاتر می‌رود.

امیدواریم از این قسمت آموزش پوکر اوماها لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید