دسته‌ها

آموزش پوکر اوماها فری-رول
پات لیمیت اوماها (PLO)

آموزش پوکر اوماها – قدرت دست‌های دراو

در قسمت قبلی آموزش پوکر اوماها اصول پایه پری-فلاپ را به شما توضیح دادیم.

دراوهای بیش از حد پات-لیمیت اوماها تاثیرات شگفت‌انگیزی در روند بازی ایجاد می‌کنند. در پوکر تگزاس هولدم (NLH)، بازیکنی که اوپن-استریت است ممکن است بت نزند چرا که از ریز بازیکنان دیگر می‌ترسد و ممکن است با مبلغی مواجه شود که نتواند کال کند. اما در پات-لیمیت اوماها (PLO)، ترکیب دراوهای مختلف با یکدیگر باعث می‌شود که در چنین شرایطی هیچ ترسی نسبت به ریز و ری-ریز بازیکنان دیگر نداشته باشید، به همین ترتیب می‌توانید در حالتی که بیشتر از ۱۳ اوت ناتس دارید در بیشتر مواقع بت کنید.

آموزش پوکر اوماها دراو

آموزش پوکر اوماها – قدرت دست‌های دراو

ساده بگوییم، می‌توانید جوری بت کنید که انگار کارت ناتس در دست شماست.

وقتی که بازیکنان استک زیادی دارند، دست‌های دراو قدرتمندترین هستند.

بلوف زدن خالص روی فلاپ به ندرت در پات-لیمیت اوماها دیده می‌شود، اما سمی-بلوف بسیار رایج است. یعنی وقتی که بازیکنان دیپ-استک هستند و تمام پول شما روی فلاپ وارد بازی نمی‌شود، دست‌های دراو قدرتمندترین دست‌ها محسوب می‌شوند، مخصوصا اگر در پوزیشن برتری داشته باشید. قمار در اوماها بسیار کمتر از چیزی که فکر می‌کنید وجود دارد و بازیکنان بیشتر متناسب با آدز کارت‌های خود بازی می‌کنند، همچنین سمی-بلوف در این زمان‌ها می‌تواند باعث شود به سرعت برنده پات شوید.

فرض کنید K♠QJ♣۴ دارید و در پوزیشن دیلر (BU) هستید. ۵ بازیکن وارد پات می‌شوند و فلاپ ♣۵♠۹۱۰ می‌خورد، شما ۱۳ کارت اوت ناتس دارید. همه بازیکنان چک می‌دهند، باید بت کنید! باید نسبت به کال کردن دیگران بی‌تفاوت باشید، هرچه تعداد کالرها بیشتر باشد احتمال اینکه استریت ضعیف‌تری از شما بسازند بسیار بالاتر است و اگر کارتتان بخورد پات سنگینی خواهید برد – از سمت دیگر اگر فقط یک بازیکن شما را کال کند شانس شما برای بیرون کردن او از بازی در ترن یا ریور بسیار بالا خواهد بود. اگر روی فلاپ نیز تمام بازیکنان فولد دهند به راحتی برنده پات شده اید.

آموزش پوکر اوماها دراو

نکته جالب اینجاست که اگر شخصی ♠QJ۵♠۲ داشته باشد شما ۲۰٪ احتمال برد داشته و او ۵۳٪ (۲۷٪ احتمال چاپ شدن پات)، یعنی دست حریف نسبت به شما با وجود پیر ۵ و بکدورفلاش‌دراو بسیار قوی‌تر است. اما اگر استک بازیکنان زیاد باشد و روی فلاپ آل-این زده نشود، احتمال اینکه بتوانید با بلوف زدن او را از بازی بیرون کنید بسیار زیاد است. چرا که اگر او شما را در فلاپ و ترن فقط با اوپن-استریت کال کند و هیچ دراوی کامل نشود، برای او بسیار سخت خواهد بود که با پیر ۵ به بازی ادامه دهد.

اوت‌های بیشتر،‌ قدرت بیشتر

استریت-دراوهایی که بیشتر از ۱۳ کارت اوت دارند یا اصلاحا «هر کارت استریت» حتی اگر با عکس‌العمل حریف مواجه شوند قدرت بسیار بالایی دارند. فرض کنید حریف شما پری-فلاپ ریز می‌دهد و شما با ۵-۶-۷-۸ کال می‌کنید و هدزآپ می‌شوید. فلاپ ۴-۵-۱۰ می‌خورد، پیر متوسط هستید و ۱۳ کارت برای استریت می‌خواهید. حریف بت می‌کند و احتمالا AA دارد، در اغلب مواقع می‌توانید با بلوف زدن و ریز او را از بازی بیرون کنید. همچنین با دستی مثل Q-10-J-7 روی فلاپ ۲-۸-۹ شما ۱۶ کارت اوت ناتس دارید و در چنین حالتی اگر شخصی بت زد می‌توانید وانمود کنید تاپ-ست هستید و ریز دهید. این کار در بازی‌های دیپ-استک باعث می‌شوید که یک حریف منطقی دوپیر ست متوسط و پایین خود را نیز فولد دهد.

جمع‌بندی

در مجموع یک دراو قوی حتی اگر کامل نشود نیز قدرت بلوف زدن بالایی دارد، همچنین اگر کامل شود نیز ایمپلاید-آدز آن بسیار بالا بوده و می‌توانید با آن پول خوبی ببرید. استراتژی‌های مختلفی برای بازی کردن با دست‌های دراو وجود دارد، سعی کنید سبک بازی حریف را در نظر گرفته و مطابق با او عمل کنید.

امیدواریم از این قسمت آموزش پوکر اوماها پات-لیمیت لذت برده باشید. با آرزوی موفقیت!

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید