دسته‌ها

آموزش پوکر اوماها بلوف زدن
استراتژی‌های بعد از فلاپپات لیمیت اوماها (PLO)

آموزش پوکر اوماها – بلوف زدن – قسمت دوم

در قسمت قبل آموزش پوکر اوماها  به زمین‌های پیر شده را بررسی کردیم و دریافتیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به سود خوبی برسید، در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که چگونه با استفاده از پوزیشن و کارت‌های روی زمین بتوانید بلوف موفقی بزنید.

در مجموع بلوف زدن با داشتن پوزیشن و در صورت مشاهده ضعف از سمت حریف و چک دادن او بسیار آسان‌تر است. با اینحال در بازی‌هایی با سطح بالا معمولا افراد ممکن است چک-ریز کنند یا با دست‌های قوی و حتی بلوف کال کرده و بازی را شناور کنند. بت کردن از پوزیشن‌های اولیه نیز معمولا نشان‌دهنده دست بسیار قوی است و می‌تواند برای بلوف زدن در پات‌های سنگین به خوبی استفاده شود و برای بازیکنان دیگر بسیار قابل‌باور خواهد بود.

آموزش پوکر اوماها – بلوف زدن

برای تفهیم این موضوع یک مثال را بررسی می‌کنیم، فرض کنید در میز ۵۰$-۲۵$ پات-لیمیت اوماها مشغول به بازی هستید و میز ۶نفره است. هر بازیکن ۵,۰۰۰$ استک دارد. UTG مبلغ ۱۵۰$ ریز می‌دهد و همه فولد می‌دهند، دیلر ری-ریز می‌کند و مبلغ را به ۴۵۰$ می‌رساند.

شما تصمیم می‌گیرید در اسمال-بلایند با K♣Q♣QJ کال کنید. بیگ-بلایند فولد می‌دهد و آندردگان ۳۰۰$ دیگر را کال می‌کند. مبلغ پات به ۱۴۰۰$ می‌رسد. فلاپ ♣۴۵۷ می‌خورد. روی این فلاپ شانس برد شما کم است، مگر اینکه کاری کنید. نکته اصلی برای اینکه بفهمید روی چه فلاپ‌هایی می‌توانید بت کنید این است که چه دست‌هایی ممکن است شما را کال کنند.

روی این فلاپ دست‌های کمی برای کال کردن وجود دارند. معمولا دست‌های زیر در برابر شما کال می‌کنند یا ریز می‌دهند:

۸-۶-x-x, 6-3-x-x, 7-7-x-x, 5-5-x-x, 4-4-x-x, 7-5-x-x, 7-4-x-x

آموزش پوکر اوماها – بلوف زدن

با توجه به بازی پری-فلاپ احتمال اینکه هر دو بازیکن های‌کارت باشند و این فلاپ دست آن‌ها را قوی نکرده باشد بالاست. به همین شکل اگر بت کنید احتمال فولد دادن آن‌ها زیاد است. البته میزان بت شما باید برای این موضوع مناسب باشد و این برداشت را به آن‌ها ندهد که صرفا سعی در دزدیدن پات دارید، حداقل مبلغ ۹۰۰$ را توصیه می‌کنیم.

مشابه با قسمت قبلی آموزش محاسبات آن را بررسی می‌کنیم:

مبلغی که به بلوف اختصاص می‌دهید تقسیم بر سود برابر است با x.

نقطه تعادل ≃ ۱۰۰ x÷(x+1) x

در مثالی که داریم ۹۰۰$ تقسیم بر ۹۵۰$ ما را به عدد ۰٫۹۵ می‌رساند.

۶۲% ≃۰٫۹۵÷۱٫۹۵ x 100

درنتیجه در این دست شما باید بیش از ۴۹٪ مواقع برنده شوید تا بلوف شما سودرسان باشد. اگر شما شرایط مناسبی را برای این کار انتخاب کنید احتمال فولد آن‌ها به مراتب بالاتر از ۵۰٪‌ است.

مطلب پیشنهادی:‌ آموزش پوکر اوماها – ظاهر فلاپ

آموزش پوکر اوماها بلوف زدن

همیشه باید دقت کنید که چه فلاپی را انتخاب می‌کنید. فلاپی مثل ♣۴۵۷ که در بالا مثال زدیم کاملا برای بلوف زدن مناسب است، چرا که دراوی ندارد و استریت‌های بالاتر نیز به وجود نمی‌آیند (به جز گات-شات ۸۹). این فلاپ را با ♣۴۶۷ مقایسه کنید. ممکن است مشابه به نظر برسند، اما روی چنین فلاپی دست‌های زیادی ممکن است با شما وارد بازی شوند و کارتی مثل ۱۰-۹-۸-x دراو بسیار خوبی است، همچنین دست‌های دیگری مثل ۹-۷-۷-۸ و A-A-9-8 نیز احتمالا کال می‌کنند یا ریز می‌دهند.

انتخاب درست فلاپ یکی از ضروری‌ترین فاکتورها برای بلوف زدن از پوزیشن‌های اولیه است. همچنین باید مطمئن باشید که این بلوف را در برابر شخصی که AA خود را فولد نمی‌دهد انجام ندهید. علاوه بر آن بیش از حد نیز بلوف نزنید و استراتژی خود را برای دیگران واضح نسازید.

همچنین در نظر بگیرید که اگر حریف کال یا ریز کرد چه کاری می‌خواهید انجام دهید. اگر در برابر ریز قرار گرفتید باید به راحتی فولد دهید، چرا که صرفا پیر Q هستید. اگر حریف کال کرد نیز اندازه پات به ۳,۲۰۰$ می‌رسد. در چنین شرایطی مبلغ پات به اندازه کافی برای بت کردن اغواکننده است، اما تا زمانی که کویین روی زمین قرار گرفته نباید پول بیشتری وارد پات کنید. برای موفقیت در این نوع بلوف نباید کل استک خود را درگیر آن کنید و باید برای درازمدت برنامه‌ریزی داشته باشید.

امیدواریم از این بخش از آموزش پوکر اوماها لذت برده باشید، با آرزوی موفقیت.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید