دسته‌ها

آموزش پوکر هولدم فارسی بعد فلاپ
بعد از فلاپدوره آموزش پایه‌ای پوکر

آموزش پوکر تگزاس هولدم – بازی بعد از فلاپ – دست‌های بسیار قدرتمند

در درس‌های قبلی آموزش پوکر تگزاس هولدم دیدیم که چطور فلاپ می‌تواند دست شما را تحت تاثیر  قرار دهد و دست حریفتان را به صورت بالقوه ارتقا دهد. و هنگامی که توانستید ارزیابی خوبی از شرایط بعد از فلاپ داشته باشید باید تصمیم بگیرید که چطور به بازی ادامه دهید.

مثل همیشه متغیرها و عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند در تصمیم شما نقش داشته باشند، و بعضی از بازیکنان در شرایط خاص و بسته به شرایط مختلف، از قوانین محکم و سرراست منحرف می شوند.

آموزش بازی پوکر هولدم بعد فلاپ

 

بازی با دست‌های ساخته شده قدرتمند در مقابل دست‌های قرعه (پای رنگ و استریت)

اگر دستتان در فلاپ به یک دست هیولا یا بسیار قدرتمند تبدیل شد دو کار بسیار روشن باید انجام دهید:

  1. یک پات بزرگ بسازید که در نمایش کارتها پول بیشتری برنده شوید.
  2. از دستتان در مقابل drawها (پای رنگ و استریت …) محافظت کنید.

به یاد داشته باشید که دست ساخته شده دستی است که همین حالا هم پتانسیل برنده شدن در نمایش کارت ها را دارد و نمی‌تواند خیلی ارتقا پیدا کند و تنها راهی که ممکن است شکست بخورد این است که حریفتان بتواند drawی خود را کامل کند.

بهترین راه برای اضافه کردن ژتون‌ها از طریق شرط بستن (Bet) و افزایش شرط (Raise) سنگین و مجبور کردن حریف یا حریفان برای این که حداقل شرط شما را کال کنند، است. اگر به اندازه صحیح شرط ببندید یا شرط را افزایش دهید، شما انگیزه ادامه دادن حریفانی که Draw دارند را کاهش می‌دهید. البته ممکن است تصمیم بگیرند بازی بدی انجام دهند و با Drawی خود ادامه دهند و سعی کنند شما را شکست دهند. ولی اگر این کار را بکنند اشتباه کرده‌اند.

وقتی دست ساخته شده دارید به کارت‌های دیگر برای بهبود دست خود نیاز ندارید. فقط لازم است مطمئن باشید که دست بهتر را دارید و با پول هر چه بیشتر در پات به مرحله نمایش کارت‌ها برسید تا پات بزرگتری ببرید.

بنابراین به همین دلیل است که تقریبا همیشه شرط بستن و افزایش شرط رویکرد صحیحی با دست های بسیار قدرتمندتان است.

بازی با دست‌های ساخته شده بسیار قوی بسیار ساده‌تر از برخی مباحث دیگر در پوکر است، و همچنان مهارت ارزشمندی است که همه باید سعی در کسب آن داشته باشند.

تقریبا همیشه شرط بستن و افزایش شرط رویکرد صحیحی با دست های بسیار قدرتمندتان است.

در مثال‌های زیر مشاهده می‌کنید که چگونه بازی قدرتمندانه با دست‌های قوی می‌تواند سودآور ترین بازی باشد. این مثال‌ها از بازی نقدی آورده شده‌اند ولی همان اصول قابلیت کاربرد برای هر نوع بازی دیگر (تورنومنت‌ها) را دارد.

مثال اول

  • شما در موقعیت‌های آخری ♦A♣A دارید و بعد از این که دو نفر با کال وارد بازی شدند به ۱۰$ رِیز می کنید، فلاپ به صورت ♦A♠۹♣۳ رو می شود و شما سه‌تایی (set) می‌شوید. شما شرط می‌بندید. نیازی به بازی آهسته نیست.♥  ♦  ♠   ♣

مثال دوم

  • شما ♠۴♥۴ دارید بازیکن در موقعیت میانی اول رِیز می‌کند، بازیکن موقعیت میانی دوم کال می‌کند و شما هم کال می‌کنید. فلاپ ♦J♥۴♦۲ می‌آید این فلاپ برای شما عالی است ولی یک پای رنگ در آن وجود دارد. بازیکن که در ابتدا رِیز کرده بود ۲۰$ شرط می‌بندد و نفر بعدی کال می کند. شما باید شرط را تا ۸۰$ افزایش دهید و پات بزرگ‌تری بسازید.

در هر دو مورد بازی تهاجمی را ارائه داده‌اید. این بدین معنی است که با دست قدرتمندتان پیش از فلاپ رِبز کرده‌اید وقتی دست قدرتمندی روی فلاپ داشته اید از هر فرصتی برای شرط بستن و افزایش شرط استفاده کرده‌اید. و این دقیقا بازی صحیح است.

 

وقتی دست قدرتمندی دارید از هر فرصتی برای شرط بستن و افزایش شرط استفاده کنید.

 

در ادامه آموزش پوکر تگزاس هولدم در قسمت دوم مبحث بازی بعد از فلاپ به بازی با دستهای قوی و متوسط می‌پردازیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید