دسته‌ها

آموزش پوکر تورنمنت هولدم
آموزش پوکر تورنمنت تک میزهفاز ابتدایی و میانی (STT)

آموزش بازی پوکر در فاز ابتدایی تورنمنت تک میزه – نکات ضروری

استراتژی بازی در سه سطح اول تورنمنت تک میزه

در ادامه آموزش پوکر تورنمنت هولدم بعد از معرفی تورنمنت‌های تک میزه پوکر به آموزش بازی در مراحل ابتدایی این نوع تورنمنت های پوکر می پردازیم. هر بازیکن پوکر استراتژی مخصوص خود را در مواجهه با انواع موقعیت‌های مختلفی که در بازی پیش می‌آید، دارد. پویاییِ بازی بر اساس مبلغ ورودی، نوع بازی، مرحله تورنمنت یا بازی نقدی، و افراد دور میز تغییر می‌کند. یک بازیکن خوب خودش را با توجه به این متغیرها هماهنگ می‌کند.

معرفی تورنومنت‌های تک میزه پوکر

ولی در تورنمنت‌های تک میزه (STT)، به خصوص در مراحل اول، بسیاری از عوامل قابل تغییر، وجود ندارند. همه بازیکنان با استک یکسان شروع می‌کنند، بلایندها پایین است، و معمولا اطلاعات زیادی در مورد حریفان جدید خود ندارید. بنابراین می‌توان بعضی دستورالعمل‌های عمومی برای بازی در شروع تورنمنت‌های تک میزه ارائه کرد.

(توجه داشته باشید که این دستورالعمل‌ها برای بازی در تورنمنت‌های تک میزه ۹ نفره، با سرعت معمولی در افزایش بلایندها ارائه می‌شود.)

آموزش پوکر تورنمنت هولدم

در شروع تورنمنت بسیار سفت و خسیس بازی کنید

استراتژی شما در سه سطح اولیه بلایندها ساده است: سفت و خسیس باقی بمانید. بسیاری از حریفانتان در تورنمنت‌های تک میزه‌ی سبک خیلی شل و گشاد بازی می کنند و با دست‌های ضعیف فلاپ‌های زیادی می‌بینند. این بازیکنان در ادامه اشتباهات خود را با کال کردن‌های ضعیف بعد از فلاپ، ادامه می‌دهند.

برای بهره برداری از این نقاط ضعف، باید در سه سطح اولیه بلایندها دست‌های خیلی کمی را بازی کنید. اندازه بلایندها بسیار کوچک است و ارزش دنبال کردن ندارد و لازم نیست بقای خود در تورنمنت را بدون داشتن دست قدرتمند به خطر بیاندازید. اجازه بدهید بقیه همدیگر را حذف کنند – عقب افتادن در اندازه ژتون‌ها در این مرحله مهم نیست.

بلوف نزنید

خیلی کال می‌کنند… خیلی کال می‌کنند… این جمله را مدام برای خود تکرار کنید. وقتی حریفانتان خیلی شل بازی می‌کنند، وقتی دست‌های قوی خود را شرط می‌بندید، شرط‌های‌تان را پرداخت می‌کنند. ولی بلوف زدن تبدیل به گزاره بازنده می‌شود. این کار را نکنید.

بازی آهسته انجام ندهید

در این مراحل اولیه، چک-رِیز کردن یا بازی آهسته سودی چندانی ندارد. اگر AA دارید و فلاپ ♣AQ♠۸ آمد، لازم نیست چک-رِیز کنید یا شرط حریف را فقط کال کنید. خودتان شرط ببندید یا شرط حریف را افزایش دهید (رِیز کنید) و وقتی حریفتان با QJ کال کرد بخندید. تنها استثنا‌ها زمانی است که روی فلاپ کاره (چهارتایی) یا استریت فلاش شدید. اگر این اتفاق افتاد، می‌توانید بازی آهسته انجام دهید و در فلاپ چک دهید ولی به یاد داشته باشید که باید سعی کنید که همه ژتون‌های خود را در ترن یا ریور آل این کنید.

حواستان به چک-رِیز ها باشد

در تورنمنت‌های تک میزه ورودی پایین یا میکرو، چک-رِیز معمولا همیشه به معنی یک دست قوی (دو پِر یا بهتر) است، همیشه در مقابل چک-رِیز فولد کنید، مگر اینکه خودتان دو پِر یا بهتر داشته باشید. حتی اگر ♠A♠K داشته باشید و فلاپ KJ♣۴ باشد، اگر حریفی چک-رِیز کرد، باید فولد کنید. بازیکنان قوی‌تر ممکن است با دستی مثل QT چک-رِیز بلوف را انجام دهند، ولی به ندرت این کار را در تورنمنت‌های سطح پایین انجام می‌دهند. پس فولد کنید.

آموزش پوکر تورنمنت هولدم

توجه خود را حفظ کنید

حریفانتان چطور بازی می‌کنند؟ آیا تمایل دارند در پات های زیادی با لیمپ (کال کردن بیگ بلایند) وارد بازی شوند؟ آیا همیشه با رِیز وارد بازی می‌شوند؟ بعد از فلاپ‌های با Draw ها (پای رنگ و استریت‌های) ضعیف کال می‌کنند؟ آیا بلوف‌های بزرگ می‌زنند؟ وقتی روی فلاپ سِت یا تریپس (سه تایی) می شوند، چطور بازی می‌کنند؟ آیا شرط می‌بندند، چک-رِیز می‌کنند، یا فقط چک می‌دهند و کال می‌کنند. از نحوه بازی دیگران نُت بردارید. این کار ارزش زمانی را که می گذارید دارد.

 

درس بعدی: اصول پایه بازی در مراحل ابتدایی تورنمنت تک میزه

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید