دسته‌ها

چک-ریز در پوکر
فاز ابتدایی و میانی تورنومنت

آموزش بازی در تورنومنت پوکر Rebuy

در این قسمت به آموزش بازی در تورنومنت پوکر ری-بای در پوکر آنلاین می‌پردازیم. مطمئنا قبل از به وجود آمدن پوکر آنلاین نیز این تورنومنت وجود داشته اما به دلیل نامحدود بودن تعداد میزها در فرم آنلاین پوکر و سهولت دسترسی به آن در چند سال اخیر، این تورنومنت‌ها در سطوح مختلف فراگیر شده‌اند. بازیکنان باتجربه می‌دانند که بین «مرحله ری-بای» (به صورت کلی ۱ ساعت اول تورنومنت) و مراحل بعدی تورنومنت تفاوت‌های زیادی وجود دارد.

آموزش بازی در تورنومنت پوکر ری-بای (Rebuy)

با اینکه این روزها این تورنومنت پوکر محبوبیت بالایی دارد، اما همه بازیکنان نسبت به رویکردهای پایه و لازمی که باید برای پیشرفت در آن استفاده کنند آگاهی ندارند. برای موفقیت در این تورنومنت‌ها لزوما نیاز به خریدهای مجدد زیادی ندارید تا استک خوبی بسازید، در درجه اول یک استراتژی دفاعی خوب می‌تواند شما را با حداقل سرمایه‌گذاری به مقدار چیپ مناسبی برساند. در این آموزش بازی در تورنومنت پوکر رویکردهایی را در این زمینه برایتان مطرح می‌کنیم و امیدواریم که ایده‌های خوبی را برای موفقیت در آن در شما ایجاد کند.

آموزش بازی در تورنومنت پوکر

دست‌خوانی در مراحل اولیه تورنومنت ضروری است

در تورنومنت‌هایی مثل فریز-اوت (Freezout) در مراحل اولیه می‌توانید توجه کمتری به حریف کنید. چرا که بعید است در مدت طولانی روی یک میز بمانید، همچنین در مراحل اولیه بیشتر بازیکنان نیز با دست‌هایشان کاملا واضح بازی می‌کنند. در تورنومنت پوکر ری-بای قضیه متفاوت است و باید به حریف توجه کنید، چرا که سبک بازی آن‌ها بسیار متفاوت‌تر و گسترده‌تر است. شناسایی بازیکنان بسیار لوز و بسیار اگرسیو می‌تواند اختلاف زیادی در نتیجه بازی شما به وجود بیاورد، درنتیجه عادات قدیمی خود را کنار بگذارید و از اتو-پایلوت (خلبان خودکار) خارج شوید و نت‌برداری‌های زیادی از بازیکنان کنید، این نت‌ها چه در مراحل اولیه و چه در مراحل بعدی تورنومنت بسیار مثبت واقع می‌شوند.

لیمپ کردن با دست‌های متوسط

لیمپ کردن (کال کردن بیگ-بلایند) در تورنومنت فریز-اوت بیشتر باعث از دست رفتن چیپ شما می‌شود، اما در تورنومنت ری-بای اینگونه نیست. دستی مثل ۹۷o که در پوزیشن‌های میانی بی‌ارزش تلقی می‌شود، می‌تواند بسیار موثر باشد و می‌توانید با آن لیمپ کنید (مگر اینکه بازیکنان روی میز در پری-فلاپ بسیار تهاجمی باشند و ریزهای سنگینی بدهند). چرا؟ اول اینکه تورنومنت ری-بای به شما اجازه می‌دهد که ریزهای سبک بیشتری را به درستی کال کنید – این نوع کال کردن به استک شما صدمه نمی‌زند و روی بسیاری از فلاپ‌هایی که متناسب با کارت شما هستند می‌توانید چیپ بیشتری به دست آورید. دوم اینکه بازیکنان در این تورنومنت‌ها بعد از فلاپ بسیار لوز می‌شوند، درنتیجه شانس شما برای بردن پات‌های سنگین با دست‌های قوی بسیار افزایش می‌یابد.

J10 Suited Poker

لیمپ کردن با دست‌های قوی

لیمپ کردن با دست‌های قوی در تورنومنت فریز-اوت معمولا حرکت بسیار اشتباهی است. حتی اگر بازی قبل از شما ریز بخورد، استک‌ها معمولا دیپ هستند و نمی‌توانید بدون اینکه قدرت دستتان را نشان دهید پول زیادی از بازیکنان برنده شوید. اما در تورنومنت ری-بای بازیکنان آل-این‌های بسیار زیادی در پری-فلاپ می‌زنند. حتی اگر بازی بعد از شما ریز نخورد، پاکت‌پیر قوی شما مثل (QQ, KK) بعد از فلاپ از ارزش بالایی برخوردار است و می‌تواند از دست‌های ضعیف‌تر پول خوبی بگیرد.

بلوف زدن معمولا کاربردی ندارد

ریاضیات بلوف بر این پایه هستند که بتوانید حریف خود را وادار کنید دست قوی‌تر خود را بریزد و سود رسیدن در آن نیاز به بازی مداوم دارد.  در تورنومنت‌های ری-بای بازیکنان کمی وجود دارند که دست‌های قوی خود را تحت فشاری که به آن‌ها وارد می‌کنید فولد دهند. استثنائاتی در این زمینه وجود دارد، به طور مثال اگر هر دو بازیکن دیپ-استک باشند یا کارت‌های روی زمین برای حریف بسیار بد به نظر برسند، یک بلوف سنگین می‌تواند به خوبی جواب دهد، اما دقت کنید استفاده بیش از حد از آن شما را در دردسر می‌اندازد. چیپ‌های خود را برای زمان بهتری ذخیره کنید.

آموزش بازی در تورنومنت پوکر

آل-این زدن با دست‌های خوب بعد از فلاپ

 در تورنومنت‌های ری-بای بسیاری از بازیکنان به سادگی دست‌هایی مثل تاپ-پیر یا دراو‌های متوسط خود را فولد نمی‌دهند. به عبارت دیگر نیازی ندارید که با پات بسیار نرم برخورد کنید. آل-این زدن، چک دادن و آل-این زدن با دست‌های متوسط و قوی می‌تواند باعث به سود رسیدن شما شوند. تورنومنت‌های ری-بای در مراحل اولیه چندان اصولی نیستند، می‌توانید هرچقدر می‌خواهید اُور-بت کنید (بیش از اندازه پات ریز دهید)، بسیاری از بازیکنان حتی اگر ذره‌ای احتمال برد داشته باشند به بازی ادامه خواهند داد.

کال کردن با دست‌های متوسط با پتانسیل بالا در پری-فلاپ و بعد از آن

مراحل اولیه تورنومنت ری-بای شباهت بسیاری به کش-گیم دارد، درنتیجه می‌توانید با دست‌های زیادی بت‌ها و ریزها را کال کنید. نه تنها استک خود را دوباره پر می‌کنید، بلکه ریسک‌های بازی لوز در این تورنومنت‌ها را نیز از بین خواهید برد، و همچنین می‌توانید از خاصیت لوز بودن بازیکنان دیگر با دست‌های ضعیف حداکثر سود را ببرید.

بازی در تورنومنت‌ها بسیار جذاب و لذت‌بخش است، مخصوصا اگر به جایزه برسید. امیدواریم که این آموزش بازی در تورنومنت پوکر برایتان مفید واقع شده باشد، موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید